Kann man die Gottheit Christi aufopfern?Hier mal zwei kleine Diskussionen zu dem Thema von Sr. Faustine, diesmal auf Deutsch. Es sieht danach aus, dass das Problem im deutschsprachigen Raum leider wenig Beachtung findet, nicht einmal in den sog. Indult Kreisen. Was leider ein Armutszeugnis bezüglich der theologischen Bildung und des theologischen Denkens darstellt.


Diskussion 1.
Diskussion 2. 3 komentarze:

 1. Proszę księdza, czy zna ksiądz działalność Taylora Marshalla? Człowiek ten mówi dużo o Tradycji, ale jak patrzę stopniowoto idzie w stronę sedewakantyzmu i wiedzie za sobą wiele osób, widzów. Podejście jakie prezentuje wobec ostatnich papieży jest najczęściej skandaliczne. Jak do tego podchodzić?

  Tutaj próbka : https://youtu.be/Nzxr2v6-PLU

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę Księdza, czy aż tak ta koronka się Panu Bogu nie podoba? Tak, ortodoksja jest ważna, ale czy odmawianie koronki prowadzi prosto do piekła? Jednak, bądź co bądź, zatwierdził ją urzędujący papież. Myśli Ksiądz, że w perspektywie czasu koronka wyrządzi katolikom samo zło? Pod jaką herezję możnaby podciągnąć odmawianie w dobrej wierze koronki? A jak księża za pokutę dają odmawianie koronki, to co powiedzieć? W swojej pysze zarządać zmiany pokuty, bo jeden ksiądz uważa koronkę za zło? Będę wdzięczny za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj już udzieliłem odpowiedzi na to pytanie:

   https://teologkatolicki.blogspot.com/2019/01/czy-odmawianie-koronki-s-faustyny-jest.html

   https://teologkatolicki.blogspot.com/2018/10/czy-nalezy-odmawiac-koronke-s-faustyny.html

   Oczywiście nie jestem sam w podnoszeniu poważnych zastrzeżeń odnośnie koronki s. Faustyny. Przykłady podane są tutaj:

   https://teologkatolicki.blogspot.com/2021/03/jak-rozpoznac-religijnosc-neurotyczna.html

   Usuń

Czy wolno w stanie grzechu ciężkiego przystępować do Komunii św.?

  Odpowiedź jest podana powyżej w kanonie z Kodexu Prawa Kanonicznego z 1983 r. Jednak nie jest ona do końca jasna.  Wersja oryginalna brzm...