Zasady komentowania: bez anonimowych komentarzy

Podziękowanie

Z przyjemnością kieruję do P. T. Czytelników comiesięczne podziękowanie wraz z aktualną statystyką. 

Po długim okresie prawie 3,5 roku będę miał w ciągu następnych tygodni znów warunki umożliwiające dysponowanie moim warsztatem teologicznym koniecznym do normalnej pracy. Bóg zapłać wszystkim doceniającym za dotychczasowe wsparcie przez modlitwę i datki. 

Oto aktualna statystyka (na dzień 29.2.2024): 



Przebieg w skali ostatniego roku wygląda następująco:


Jak pokazuje statystyka, codziennie korzysta z bloga średnio od 1000 do ponad 2000 i więcej osób, w zależności od częstotliwości nowych wpisów. Datki o różnej wysokości - a każde wsparcie się liczy - ofiarowało od początku istnienia bloga w sumie około trzydziestu osób. Kilka osób wspiera blog regularnie, co jest szczególnie cenne, niezależnie od wysokości ofiar.  

Za wsparcie bloga - Bóg zapłać!  Wszystkich darczyńców wspominam w memento każdej Mszy św.

Datki można wpłacać na numer konta (IBAN):

94 1020 4274 0000 1102 0067 1784



Dla przelewów z zagranicy:

PL 94 1020 4274 0000 1102 0067 1784

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

58 komentarzy:

  1. To My dziękujemy za blog. Jakże inny i kojący punkt widzenia w odróżnieniu od niektórych "postępowców" w dzisiejszym KK. Jedno ale.. poprzednia szata graficzna była mniej uciążliwa.Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za uwagi. Nadal jestem amatorem odnośnie grafiki i w pewnym sensie experymentuję. Tym ważniejsza jest krytyka.

      Usuń
  2. Szanowny Księże! Przede wszystkim serdecznie dziękuje za prowadzenie tego bloga, i zapewniam o modlitwie w intencji księdza. Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę na problem „kliknięć” i oczekiwanego z nich zwrotu finansowego (na który Ksiądz swoją pracą - w mojej ocenie - jak najbardziej zasłużył).
    1) sam czasami łączę się z różnych sieci wi-fi, różnych adresów IP tego samego dostawcy internetu; czytając interesujący wpis - których jest mnóstwo :) przypuszczam że jednego dnia sam potrafię wygenerować ok. 20 unikatowych wejść na stronę
    2) był taki blog „W obronie Tradycji i Wiary” - z bardzo wartościową zawartością(swoją drogą: czy nie miał z nim Ksiądz czegoś wspólnego?). Kiedy zaczęli przeliczać wejścia na ewentualne wsparcie które mogliby - a pewnie i powinni! - otrzymać, rozpoczął się powolny acz niepowstrzymany upadek tegoż bloga. Żal, pretensje(w mojej ocenie niesłuszne, ale to inny temat) do czytelników zdominował kolejne wpisy, blog zamknął się za paywallem aż w końcu zniknął. Tego Księdzu nie życzę! 1 Tym 5,18 a wykonuje Ksiądz naprawdę kawał dobrej roboty.
    Z Bogiem!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Odnośnie bloga "W obronie Tradycji i Wiary" - lepiej bym tego nie ujął. A były tam wartościowe materiały np. cykl "Ufność w miłosierdzie Boże" a nauka o jedności przymiotów Bożych w Bogu. Szkoda, że ludzie zwiedzeni przez fałszywe ujęcie miłosiedzia Bożego już nie będą mieć szansy natrafienia na ten materiał, szukając np. informacji w Internecie. Dobrze, że mają szansę tutaj trafić.

      Usuń
  3. Papież ma się mieć na baczności przed cudotwórcami; gdyż nadszedł czas, w którym będą następować najbardziej zadziwiające wydarzenia na ziemi i w powietrzu.
    W roku 1864 zostanie wypuszczony z piekła lucyfer wraz z dużą liczbą demonów. Demony będą podkopywać wiarę kawałek po kawałku, i to nawet u osób poświęconych Bogu, które oślepią w ten sposób, że osoby te przyjmą ducha tych złych aniołów, jeżeli nie otrzymają szczególnej łaski; wiele domów zakonnych straci zupełnie wiarę i pociągnie wiele dusz na zatracenie.
    Z objawienia Matki Bożej Płaczącej w La Salette
    Dlatego "Cała ziemia w podziwie spogląda na bestię" (Apok. 13, 3)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. http://www.legitymizm.org/stolica-apostolska-sekret-la-salette
      Ostrożnie z tymi orędziami. Przesłanie Matki Bożej z La Salette jest dostępne na stronie MS Saletynów. Co ciekawe nawet misjonarze dystansują się od treści "sekretu".

      Usuń
  4. Bóg zapłać za ten blog.
    Może techniczne proste ale merytorycznie to chyba ciężko coś podobnego znaleźć :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Czy zrobi wielebny ksiądz analizę dzisiejszej debaty impactora z x. Bańką?

    OdpowiedzUsuń
  6. Czcigodny księże. Jako wspierający ośmielę się zapytać tak z innej beczki.
    Oczywiscie nie musi ksiadz odpowiadać ale czy mógłby ksiadz w skrocie opisac czym się zajmuje poza prowadzeniem bloga?

    W sensie posługi kapłańskiej, czy jest ksiadz w jakieś parafie czy ma jakieś inne stanowisko a może coś w rodzaju "banicji" coś jak ksiadz Kneblewski czy abp Lenga ?

    Drugie pytanie, często widziałem zarzut wobec czcigodnego księdza, trochę zabawny mam wrażenie, że ksiadz jest modernistą bo odprawia i akceptuje NOM. Jakby ksiadz odpowiedział na takie zarzuty ?

    Bóg zapłać

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To nie jest pytanie teologiczne, ale pośrednio dotyczące spraw Kościoła. Obecnie nie pracuję na żadnej parafii, ze strony mojego ordynariusza mam wolność co do miejsca pobytu oraz działalności. Nieprzerwanie od święceń kapłańskich mam odnawiany co rok tzw. celebret, potwierdzający prawo do celebracji oraz jurysdykcję do spowiadania. Obecnie sprawuję wyłącznie liturgię tradycyjną.

      Usuń
    2. A w jakim miejscu Ksiądz posługuje ? Czytający bloga powinni mieć możliwość opieki duszpasterskiej z Księdza strony

      Usuń
  7. Czcigodny księże. Piętnuje ksiądz patologie, nadużycia, błędy w posoborowym Kościele. Przeważnie dość bezpośrednio i personalnej. Czy byłaby możliwość dla odmiany popełnić jakiś wpis w którym ksiądz kogoś pochwali ? Taka drobna, niezobowiązująca sugestia wiernego czytelnika :)

    Z Panem Bogiem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Słuszna uwaga. Realia są takie, że jest tyle do sprzątania, że z tym nie nadążam, chcąc robić to w miarę solidnie. Pochwały zdarzają się pośrednio i przy okazji. A generalnie jest chyba tak, że ludzie się raczej cieszą, jeśli nie są przeze mnie zauważeni :-D

      Usuń
  8. \Prosiłbym Księdza o radę w sprawie datków na kościół. Widząc rozpasanie i próżność obecnych kapłanów, najchętniej nie dawałbym na tacę, ale jako katolik mam obowiązek dawać jałmużnę. Co by mi ksiądz doradził w tej sytuacji. Z Panem Bogiem

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest obowiązek wspierania działalności Kościoła. Kościół to nie tylko dana parafia czy kapłan. Moralnym obowiązkiem jest wspieranie duchownych, z których posługi się korzysta. Oczywiście według swoich możliwości.
      Czymś innym jest jałmużna. Jest to danina na rzecz potrzebujących, czyli cierpiących niedostatek.

      Usuń
    2. Taak? Ciekaw jestem gdzie widzisz to "rozpasanie i próżność"..

      Spróbuj utrzymać parafię, jako proboszcz opłać:
      - utrzymanie swoje i pozostałych księży
      - rachunki, podatki i składki
      - ogrzewanie zimą (o prądach, gazach, wodach i kanalizacjach nie wspominam, bo to się mieści w opcji "rachunki").
      - obsługę parafii: kościelnego, obsługę administracyjną (o ile taka jest), organistę itd., to idzie w tysiące złotych miesięcznie wbrew pozorom (ale pewnie zależy od liczebności i wielkości danej parafii).
      - naprawy i konserwacje, a czasem trzeba zmienić pokrycie dachowe, zainstalować nowe czujki przeciwpożarowe itd.
      Naprawdę jest na co wydawać pieniądze w parafiach, z których korzystają wierni, także i tacy, którzy widzą tylko "rozpasanie i próżność"..

      To wszystko bez uwzględnienia większych inwestycji

      I miej na uwadze, że od dwóch lat można lekką ręką liczyć -40% mniej wiernych w kościołach, a co za tym idzie, mniejsze datki i mniejsze ofiary, bo Mszę przecież można obejrzeć za freeco w tv albo na youtubie, mimo, że nawet bądź co bądź dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy niedzielnej i świątecznej, została już dawno odwołana.

      Ale tak czy inaczej do wsparcia potrzeb Kościoła obliguje piąte przykazanie Kościelne, ważne tak samo jak przykazania Dekalogu.

      Usuń
    3. "I miej na uwadze, że od dwóch lat można lekką ręką liczyć -40% mniej wiernych w kościołach, a co za tym idzie, mniejsze datki i mniejsze ofiary, bo Mszę przecież można obejrzeć za freeco w tv albo na youtubie"

      A kto jest temu winien? Czy hierarchowie i proboszczowie, którzy wygonili wiernych z kościołów, aby się chronić przed katarkiem sądzili, że pozostanie to bez wpływu na wiarę życie religijne? Gdy ostrzegałem przed tym w Wielkanoc 2020, ale wtedy słyszałem, że rzekomo "lockdown to czas wielkich nawróceń". No to mamy tego rezultat.
      Z Bogiem!

      Usuń
  9. Jak wpłacać datki przez banki spoza Polski lub Austrii?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak samo można. Uzupełniłem dane dla przelewów z zagranicy.

      Usuń
    2. Tak samo można. Uzupełniłem dane dla przelewów z zagranicy.

      Usuń
  10. Czcigodny Księże. Chciałbym podziękować za prowadzenie tego bloga, gdyż wyrwał mnie on z kilku błędów odnośnie celibatu, sexualności (fałszywa nauka o.Knotza) i wielu innych rzeczy. Bardzo trudno znaleźć tak rzetelnego bloga. Chciałbym się jednak spytać o parę rzeczy, a mianowicie czy poleciłby Ksiądz jakieś inne blogi odnośnie teologii oraz czy mógłby Ksiądz stworzyć zakładkę na której byłaby kolejka wpisów na blogu (coś takiego ma Michał Brydziński na swoim blogu "Scriptura et Traditio" którego wpis już Ksiądz komentował)? Wiadome by było za jaki czas odpowiedź na pytanie będzie udzielona.
    Z Panem Bogiem!
    Czytelnik

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Prosiłbym o odpowiedź

      Usuń
    2. Przepraszam, czy mógłby Ksiądz odpowiedzieć?

      Usuń
    3. Technicznie nie wiem, jak to zrobić. Może by ktoś pomógł.

      Usuń
    4. Co do zakładki/strony z kolejką postów to podaję poradnik:
      http://blogopasja.blogspot.com/2014/03/jak-dodac-zakadke-menu-karty-na-bloga.html

      Usuń
    5. Żeby stworzyć osobną zakładkę z kolejnością wpisów musi Wielebny wejść na "Strony" w menu edycji bloga. Należy następnie wybrać "Strony". Na lewym górnym rogu jest napis "+NOWA STRONA". Gdy się go kliknie to można stworzyć nową stronę. Po stworzeniu strony (napisaniu tytułu itp.) zalecam wyświetlenie strony i skopiowanie linku do niej. Potem należy przejść na "Układ" i kliknąć "Dodaj gadżet". Gdy kliknie się w "Dodaj gadżet" w menu wyboru należy wybrać "strony" - pojawi się Xiędzu menu konfiguracji listy stron - klika Wielebny "DODAJ NOWY ELEMENT" i wkleja Xiądz skopiowany link usuwając chwilę później link strony głównej. Potem należy kliknąć zapisz i nowa strona powinna już być widoczna na stronie bloga. Mam nadzieję, że pomogłem Wielebnemu.

      Usuń
  11. Szczęść Boże.
    Jak poprawnie wysłać pytanie przez formularz kontaktowy? Wiem, że to głupio brzmiące pytanie, ale kilka razy wysyłałem pytania i nie otrzymywałem odpowiedzi, i zastanawiam się czy przypadkiem czegoś źle nie zrobiłem.
    Bóg zapłać Xiędzu za odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie potrafię wyjaśnić, bo nie wiem, czy otrzymałem. Proszę spróbować jeszcze raz.
      Czas oczekiwania na odpowiedź zależy od pytania i jego komplexowości.

      Usuń
  12. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
    Czy planuje Ksiądz komentarz do debaty "Czy bez Boga jest możliwa racjonalna moralność?" jaka odbyła się między ks. Szymonem Bańką i Karolem Fjałkowskim?

    OdpowiedzUsuń
  13. Proszę Xiędza. Prosiłbym o komentarz w tej sprawie, którą opisano tutaj:
    https://tenetetraditiones.blogspot.com/2022/01/starszy-kapan-wyrzucony-z-warszawskiego.html
    Mimo, że autor tekstu jest sedewakantystą to nie wydaje się, by autor tekstu kłamał, a historia jest naprawdę smutna. Jeśli mogę to chciałbym Xiędza poprosić za Mszę Święta za x.Zygmunta.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. *O Mszę Świętą

      Usuń
    2. Nie mam zdania. Nie znam sprawy.

      Usuń
    3. Ksiądz Zygmunt Głąbała o którym mowa został wyświęcony na kapłana w 1969r. jeszcze w starym rycie (przed ogłoszeniem reformy papieża Pawła VI). Potem został proboszczem we wsi Kowale. Był on tam plebanem przez długo, a w 2002r. podjęto decyzję o przeniesieniu księdza Głąbały do innej parafii. Głąbała jako że tyle lat był plebanem i był przez parafian bardzo lubiany (ponoć nie brał kasy za śluby itp.) nie upuścił parafii. Ks.Głąbała trwał na swojej plebanii trochę czas, a potem wyjechał z Kowali i zaczął współpracować z FSSPX. Jeśli wierząc autorowi tekstu to ks.Karol Stehlin FSSPX zachowywał się grubiańsko wobec księdza Zygmunta i ks.Głąbała zakończył współpracę z Bractwem. Ks.Zygmunt zamieszkał w domu dla emerytowanych księży, gdzie wkrótce dowiedzieli się o suspensie i musiał upuścić dom. Ponoć po tym jak opuścił dom został bezdomnym włóczęgą i nie wiadomo czy w ogóle jeszcze żyje.

      Usuń
    4. Po pierwsze, jeśli nie wykonał dekretu swojego biskupa, to popełnił przewinienie i zasłużył na karę.
      Po drugie, każda kara kościelna, by były zgodna z prawem, musi być poprzedzona upomnieniem i zagrożeniem karą.
      Po trzecie, każda kara kościelna może i powinna być zdjęta, gdy jej przyczyna ustanie.
      Po czwarte, kara suspenzy nie pozbawia kapłana prawa do godziwego utrzymania ze strony biskupa, a to oznacza, że ma prawo przynajmniej do mieszkania i wyżywienia. Widocznie x. Zygmunt uniósł się honorem. Być może został zwerbowany przez FSSPX. Jeśli przez lata posługiwał dla FSSPX, to miał też moralne prawo do utrzymania ze strony FSSPX, także na starość, gdy już nie był w stanie posługiwać. Jeśli się rozczarował traktowaniem go w FSSPX, to powinien zgłosić się do swojego biskupa, o ile nadal był inkardynowany w diecezji, i poprosić o wybaczenie. Biskup wówczas miał moralny i prawny obowiązek dać utrzymanie, choćby na warunkach pokutnych.

      Usuń
    5. Niestety ów ksiądz uniósł się "honorem" i nikogo nie poprosił o pomoc na skutek czego mógł umrzeć z głodu i niedożywienia lub z braku opieki medycznej bądź z zimna.

      Usuń
  14. Planuje Xiądz transmisję na żywo w najbliższych tygodniach?

    OdpowiedzUsuń
  15. Moim zdaniem ze wszystkich wpisów można wydać coś w rodzaju elementarza katolickiego albo encyklopedii.

    OdpowiedzUsuń
  16. Konkretne wyniki! Gratulacje

    OdpowiedzUsuń
  17. Jakie to są przyczyny zastoju bloga?

    OdpowiedzUsuń
  18. Bog zapłać za Xiędza posługę, modlitwę za nas, za ten wspanialy blog. Za Xiędza mądrość, wiedzę, doświadczenie, odwagę, żelazną logikę. Zbieram aby zamowić u Xiędza Msze święte i jakoś odwdzięczyć się za Xiędza pracę. Pamiętam w modlitwie.

    OdpowiedzUsuń
  19. O szybkie odnalezienie zaginionego Roberta Wójtowicza przez wstawiennictwo św. Ambrożego.

    OdpowiedzUsuń
  20. O szybkie odnalezienie zaginionego Roberta Wójtowicza przez wstawiennictwo św. Ambrożego.

    OdpowiedzUsuń
  21. Czy będzie kiedyś informacja szczegółowa czemu jest obecnie zastój bloga?

    OdpowiedzUsuń
  22. Piotr Szaroleta7 grudnia 2022 01:07

    Bożych Łask księdzu życzę.Bóg Jest Dobry,Mądry.

    OdpowiedzUsuń
  23. Piotr Szaroleta7 grudnia 2022 01:10

    Łask Bożych księdzu życzę.Bóg Jest Dobry,Mądry.

    OdpowiedzUsuń
  24. Bóg zapłać Księdzu za wspaniały blog. Porady apologetyczne Księdza nie do przecenienia. Niech Trójca Przenajświętsza będzie uwielbiona, a Przenajświętsza Matka niech wspiera ten katolicki portal!

    OdpowiedzUsuń
  25. Jaki warsztat teologiczny ma Ksiądz na myśli ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. teologkatolicki1 lipca 2023 12:04

      Książki. Od 3 lat są w kartonach i jeszcze nie mam możliwości ich rozpakowania.

      Usuń
    2. A jakich książek Ksiądz używa?

      Usuń
    3. teologkatolicki2 sierpnia 2023 20:28

      Teraz czy w ogóle?

      Usuń
    4. Stefan Niewiadomski3 października 2023 21:14

      Proszę wybaczyć, o ile to nie moja sprawa, ale co stoi na przeszkodzie by rozpakować?

      Usuń
    5. Brak odpowiedniego miejsca na rozpakowanie, czyli regałów. Są zapakowane od ponad 3 lat, od tego czasu miałem 2 przeprowadzki, ostatnią w grudniu ubiegłego rok, a obecnie nadal czekam na wykonanie regałów przez stolarza, które mają być ich ostatecznym miejscem.

      Usuń
  26. Laudetur Iesus Christus, na czym polega kierownictwo duchowe i czym się różni od spowiednictwa? Kogo należy słuchać bardziej: kierownika duchowego czy spowiednika? czy kierownictwo duchowe może być prowadzone online?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. teologkatolicki3 sierpnia 2023 16:56

      To jest temat na osobny wpis.

      Usuń